14 lutego 2011 ruszył projekt o nazwie codingtv();. Jest to video-blog, którego twórcy – Łukasz Gąsior i Andrzej Kowal – pokazują swoją wizję tworzenia aplikacji. Cel jest jeden – autorzy chcą stworzyć aplikację w postaci prostego bloga. Czytelnicy natomiast mogą obserwować ten proces na bieżąco. Nowością w tym przypadku jest forma, w jakiej to autorzy prezentują postępy swojej pracy – video. Tak, autorzy zrezygnowali z tradycyjnego podejścia w postaci postów pisanych, a zamieszczają wpisy w postaci filmów. Pod każdym takim wpisem znajduje się lista linków do aplikacji wykorzystanych w danym odcinku oraz co najważniejsze komentarze.

Właśnie te komentarze nadają urok temu projektowi. Pod każdym wpisem znajduje się pokaźna ich ilość. Co więcej autorzy bloga aktywnie komentują powstające wpisy zarówno w komentarzach, jak i na początku filmów. Dodatkowo ciekawsze pomysły / uwagi są brane pod uwagę i wcielane w życie w projekcie. I to jest to najfajniejsze, każdy z czytelników może mieć realny wpływ na dalszy rozwój aplikacji.

Poniżej zamieszczam pierwszy odcinek codingtv();, a po resztę zapraszam na stronę projektu.

Podsumowując chciałem polecić każdemu portal codingtv();. Portal ten przyda się szczególnie tym, co właśnie zaczynają swoją przygodę z kodowaniem w C#. Dzięki wpisom zamieszczonym na blogu, osoby te będą mogły poznać sposoby jak realizuje się projekty, pisze testy, planuje bazę danych oraz może co najważniejsze jakie są narzędzia, które ułatwiają nam pracę przy projekcie.