Nic tylko brać się do roboty. Rewolucja, która zaczęła się parę lat temu cały czas pcha nas do przodu. Zgodnie z informacjami podanymi przez Gartnera w tym roku ilość sprzedanych smartfonów ma wynieść [mark]821 mln sztuk[/mark]. W przyszłym roku ilość ta ma zostać zwiększona o ponad 45% do [mark]1,2 mld sztuk[/mark]. Ilość ta ma stanowić 70% wszystkich telefonów komórkowych sprzedawanych na rynku. W najbliższej przyszłości prawie każdy z nas będzie nosił ze sobą smartfona w kieszeni.

Drugą gałęzią urządzeń, które nie podbiły jeszcze rynku w tak istotny sposób są tablety. W tym roku ich sprzedaż ma wynieść 13 mln. Zgodnie z prognozami przedstawionymi przez firmę Gartner w 2016 roku ich sprzedaż ma być czterokrotnie większa – [mark]53 mln[/mark]

Prezentowane dane pokazują, że z roku na rok rynek aplikacji mobilnych zasilany jest przez sporą ilość nowych potencjalnych klientów. Z tego powodu też każdy szanujący się wytwórca systemów na te urządzenia stworzył już własny sklep z aplikacjami.

A teraz my, programiści, wizjonerzy co robimy, aby nie przegapić szansy. Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy je podnieść. Na koniec przytoczę jeszcze dwie statystyki. Tylko w jeden dzień – 25.12.2011 r. – gra Angry Birds została pobrana 6,5 mln razy. W przeciągu całego 2011 roku ilość pobrań wyniosła 500 mln, co przełożyło się na 100 mln dolarów przychodu dla Rovio Mobile. Wyprodukowanie gry kosztowało zaledwie 100 tys. euro.