Wraz z pojawieniem się aktualizacji 8.1 dla platformy Windows Phone w ustawieniach pojawiło się nowe menu – Wyświetl mój ekran.

Wyświetl Mój Ekran

W końcu opcja ta jest dostępna standardowo. Microsoft używał tego rozwiązania już od samego początku w trakcie swoich prezentacji. Niestety zarówno w przypadku WP 7.x oraz WP 8.0 rozwiązanie to nie było dostępne dla zwykłych użytkowników. Oczywiście można było zmienić oprogramowanie w telefonie, a następnie dodać odpowiednie sterowniki… Finalnie otrzymywaliśmy to samo, ale telefon niestety nie miał oficjalnego oprogramowania w nim.

Funkcjonalność ta jest bardzo przydatna dla osób biorących udział w różnego rodzaju konferencjach lub szkolących inne osoby. Bez tego rozwiązania najczęściej używano kamery na jakimś małym statywie. Rozwiązanie to nie było idealne – bardzo łatwo ręką można było zasłonić telefon. Nie wspominam już o problemach związanych z oświetlaniem, czy ostrością obrazu.

Teraz można już o tym zapomnieć…

Wystarczy tylko:

  1. Ściągnąć i zainstalować aplikację –  Project My Screen App
  2. Następnie uruchomić aplikację (naciskając Esc wyjdziemy z trybu pełnoekranowego)
  3. Podłączyć telefon do komputera i zaakceptować pytanie:Zezwolić na wyświetlanie ekranu?
  4. Odpowiadając tak na pytanie uzyskamy możliwość przesłania obrazu z telefonu bezpośrednio na ekran monitora używając kabla USB do transmisji danych:

Project My Screen App

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji mogą pojawić się drobne problemy. Tak było w moim przypadku. Na telefonie nie pokazywał się wspomniany komunikat. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – należy usunąć z menadżera urządzeń wszystkie elementy powiązane z podłączonym telefonem i następnie ponownie podłączyć telefon.

Device Manager

Kolejne podłączenia będą już odbywały się bez najmniejszych problemów.