Kilka dni temu wystartowała kolejna edycja konkursu Daj Się Poznać. Trochę się zastanawiałem, czy wziąć w niej udział. Główną przeszkodą był jak zwykle kalendarz – praktycznie każdy weekend do końca maja zajęty oraz dodatkowo dwa wyjazdy zagraniczne (w tym jeden dłuższy). Nigdy na wakacje nie brałem laptopa, a tym razem chyba nie będzie wyjścia. Postanowiłem jednak spróbować – tym bardziej, że namawiałem Jurka i grzechem byłoby się nie zapisać. Mam nadzieję, że uda mi się dotrwać do końca. Potraktuję to jako wyzwanie.

Tyle o konkursie… Skupmy się na problemie.

Już od jakiegoś czasu próbuję przerzucić się na technologie webowe. Generalnie idzie mi to całkiem dobrze, ale cały czas mam niedosyt, że nigdy nie zacząłem takiego projektu od samego początku. Zawsze trafiałem już do projektów, gdzie większość rzeczy została już zdefiniowana. Z tego powodu stwierdziłem, że napiszę coś małego, gdzie będę mógł poznać każdy etap powstawania aplikacji. Technologicznie chciałem, aby wyjść poza strefę swojego komfortu oraz poznać nowe technologie. Wybór padł więc na: ASP.NET Core jako backend oraz Angular2 jako frontend (zastanawiam się jeszcze czy nie wykorzystać już Angulara4). Całość ma być hostowana w Azure.

I najważniejsze problem, który ma zostać rozwiązany – przygotowanie aplikacji, która pozwoli na śledzenie liczby ściągnięć pakietów z NuGeta. Dodatkowo chciałbym, aby istniała możliwość umieszczenia przycisku / obrazka na GitHubie, który będzie informował o aktualnej liczbie ściągnięć naszego pakietu.