Opis

Coraz większymi krokami wchodzimy w erę rozwiązań typu serverless. Wiele dotychczas poznanych wzorców rozwiązań nie jest już aktualnych, a my musimy rozwiązywać napotkane problemy w inny sposób.

Jednym z takich wyzwań jest przechowywanie danych. Klasyczne rozwiązania w zastosowaniach typu serverless są niewystarczające. Oczekujemy od magazynu danych natychmiastowego dostępu do danych, możliwości przechowywania danych bez sztywno określonego schematu, jak również łatwej skalowalności oraz globalnej replikacji rozwiązania.

Wymagania te są spełnione przez dokumentową bazę danych CosmosDB. W trakcie warsztatów nauczysz się jak wykorzystywać CosmosDB w rozwiązaniach typu serverless. Zaczniemy od poznania podstawowych funkcjonalności tej usługi, a następnie będziemy zwiększać stopniowo poziom skomplikowania, tak aby poznać dokładnie działanie tego typu bazy danych. Główny nacisk zostanie położony na efektywne przechowywanie danych oraz pracę z zapytaniami. Na koniec spróbujemy zbudować rozwiązanie typu serverless oparte na CosmosDB.

W trakcie warsztatów cały czas będziemy analizować wpływ zastosowanego podejścia na koszt naszego rozwiązania.

Materiały

Zdjęcia